Výdělek na internetu

výdělek na internetu

Tento článek reaguje na všemožné české i zahraniční reklamní systému typu „získejte peníze za čtení emailů“ nebo „získejte peníze klikáním na reklamu“. Nedej bože pyramidální hry, tedy stále oblíbená letadla, kde sháníte pod sebe další lidi.

Jestli chcete doopravdy začít vydělávat, budete muset změnit systém práce z „já čtu reklamu“ na „já zobrazuji reklamu ostatním“, protože pouze za to se na internetu platí.

Víte proč tomu tak je?

Odpověď najdete určitě sami, když se vžijete do role inzerenta – toho kdo si tu reklamu objednává, toho kdo do reklamního systému vlévá peníze. Proč on by měl platit za reklamu, která bude zobrazována lidem, kteří (jí čtou/na ní klikají) z donucení za peníze a nemají o ní zájem? Z toho mu logicky vzniknou (téměř) nulové tržby, takže již inzerovat nebude a zkusí radši jinou formu, která mu něco přinese. Na jinou formu, která vám může něco vydělat, můžete přejít i vy!

Společnost, která má vybudovanou silnou značku, např. Google, nebo Seznam má jistou důvěryhodnost, kterou nemůže zradit. Na rozdíl od neznámých internetových společností provozující reklamní systémy, které vám přinesou jen hodiny zabitého času. Navíc vám vyplatit nic nemusí, což mají mnohdy přímo napsáno i v obchodních podmínkách, které ale nečtete, že? Nebo je to jen další neplatící společnost, tzv. SCAM.

Skutečné možnosti výdělku na internetu

V prvé řadě bych chtěl upozornit, že bez práce nejsou koláče. Vy, kteří jste ochotní pracovat, čtěte dále.

  • AdSense od společnosti Google, Inc. – minimální výplata je 70 EUR bez DPH
  • Sklik od společnosti Seznam.cz, a.s. – minimální výplata je 1000 Kč bez DPH
  • Affiliate programy od důvěryhodných společností
  • Prodej bannerové reklamy nebo zpětných odkazů na www stránkách konkrétní firmě

AdSense a Sklik jsou reklamní systémy, kde vaše provize spočívá v tom, že dostáváte peníze ve chvíli, kdy někdo, kdo má skutečně zájem o danou reklamu, na ní klikne. To ale sebou nese nutnost, mít vlastní reklamní prostor, kde takovou reklamu zobrazovat.

Podobně jsou na tom Affiliate programy různých společností. Zde si však vybírejte pouze společnosti, které znáte z reálného světa a důvěřujete jim. Peníze dostáváte většinou za proklik do e-shopu a také za to, když si v něm návštěvník něco koupí. Provize se pohybuje v jednotkách a někdy i desítkách %. Affiliate se hodí zejména na oborové weby – když mám web o PC, vložím affil na prodej PC, když mám web o cestování, vložím affil od cestovní kanceláře, atd..

Jak tedy začít vydělávat?

Vytvořit si vlastní reklamní prostor. Toho se dá nejjednodušeji dosáhnout vytvořením vlastních webových stránek. Stránky si nestačí vytvořit, a nasázet na ně reklamy. Je potřeba vytvořit zajímavý obsah, který přitáhne návštěvníky. A to je ta práce, za kterou dostanete následně zaplaceno zobrazováním reklamy. Píšete zajímavý obsah na téma, co vás baví, nebo v čem jste dobří. Lidé najdou vaše stránky, sem tam občas někdo klikne na reklamu a vy dostáváte provizi. Čím víc mají vaše stránky návštěvníků, tím víc vyděláváte.

Publikováno: 14.9.2015 16:02