Od levné kancelářské židle ke zdravotní židli Therapia

zdravotní židle therapia

Můj příběh na cestě ke zdravému sezení začíná u levných kancelářských křesel s orientací na nejvyšší slevu a typickou cenou 1499 Kč.

Během studia jsem vystřídal 3 modely od různých prodejců nábytku. Židle to byly velmi pohodlné a velmi levné. Akorát průměrná životnost byla cca 3 roky a už po roce používání vypadaly na vyhození. U všech těchto modelů židlí se mi ale pravidelně stávalo, že jsem se buď hrbil, nebo naopak sjížděl po sedáku dolů, případně se různě křivil abych zachoval pohodlnou polohu. O zdravém sezení tedy bohužel nemohla být řeč.

Na VŠ jsem se rozhodl, že u PC trávím dost času a mám tedy „nárok“ na něco lepšího. Studentský rozpočet byl ale dosti omezený, takže jsem si koupil model Calypso XL s cenovkou 3500 Kč.

Ihned mě překvapilo, že sezení nebylo tak pohodlné, jako u levnějších křesel. Po 2 letech používání mi začali vadit další nevýhody a to síťovaný sedák, který byl zejména v létě nepříjemný přes tenčí vrstvu oblečení. V síťovaných zádech židle se navíc držel prach, takže je nevhodná pro alergiky. Dále byla problémová pevná opěrka hlavy, kterou nešlo nijak nastavit. Bederní podpora také neexistovala.

Poté se mi naskytla možnost sedět na otočné židli Marcus z Ikei, shodou okolností stojí také 3500 Kč. Byly tam ale ty samé problémy jako u Calypsa, akorát podsedák byl místo síťovaného koženkový, tedy v létě se pro změnu lepíte.

Po pár letech podnikání jsem si udělal průzkum a rozhodl se, že chci sedět na něčem opravdu pořádném a začal se zajímat o zdravé sezení.

  1. Za PC nemám problém utratit 40.000 Kč, beru ho jako pracovní nástroj a záleží mi na výkonu. Výkon mi totiž šetří nervy, které by jinak nevydržely u pomalého PC.
  2. Proč tedy šetřit na něčem, na čem sedíte minimálně 8 hodin denně? Když si šetřím nervy, proč nešetřím i záda?

Prostudoval jsem několik recenzí a pochopil, že kancelářské židle jsou jedno a to samé. Začal jsem tedy hledat mezi ergonomickými židlemi, až jsem se dostal ke zdravotním židlím Therapia.

Konkrétně jsem si vybral model Therapia iENERGY 6660 XL

  • cena: 13 900 Kč bez DPH
  • ergonomická židle s opěrkou hlavy a područkami
  • kříž černý
  • provedení 8 – bodny: AX 62 (tm. šedá)/ AX 75 (tyrkysová)
  • píst G
  • KT – Měkčená protiskluzová tichá kolečka bez středu s gumovým nákružkem, speciálně vyvinuté pro tvrdé povrchy podlah

Na židli jsem si počkal 3 týdny, protože to je zakázková výroba. Čekání stálo rozhodně za to, už jen díky tomu, že jsem si mohl vybrat libovolnou barevnou kombinaci látek a spoustu dalšího nastavení na míru mé postavě.

therapia1 therapia2 therapia3

Židle má nastavitelné doslova vše. Mrkněte se na videa u židle.

Po prvním dni sezení mě ze židle bolely záda! Asi proto, že nebyla naprosto zvyklá na takové aktivní sezení a podporu páteře 🙂 Židle vás totiž nutí sedět zdravě. Asi po týdnu denního používání jsem si na židli zvykl a začala mi být naprosto pohodlná, zatímco díky ní sedím ve správné poloze.

Tenhle nákup považuji rozhodně za efektivně vynaložené peníze.

Publikováno: 22.11.2016 0:37